19 квітня пройде церемонія відкриття Другого кінофестивалю SUNNY BUNNY.
Фільмом-закриттям SUNNY BUNNY стане новий фільм режисера Ітана Коена «Лялі їдуть далі» (Drive-Away Dolls, США, Сполучене Королівство, 2024).
Разом зі старшим братом, Джоелом Коеном, Ітан написав, зрежисував й спродюсував ряд фільмів, що надав цьому дуету статус культових режисерів сучасності. Деякі з фільмів брати самі й змонтували, назвавшись у титрах Родеріком Джейнсом.
Найвідоміші фільми Ітана та Джоела Коенів — це «Балада Бастера Скраггса», «Великий Лєбовські», «Міст шпигунів» (сценаристи) і звісно ж, «Фарґо», який отримав два Оскари, а також нагороди за режисуру від Британської кіноакадемії та Каннського кінофестивалю.
В сольному фільмі Ітана Коена знялись такі зірки, як Марґарет Кволлі («Бідолашні створіння», «Одного разу в Голлівуді», «Покоївка», «Залишені»), Педро Паскаль («Мандалорець», «Останні з нас»), Метт Деймон («Розумник Вілл Гантінґ», «Одинадцять друзів Оушена», «Талановитий містер Ріплі»), Джеральдін Вісванатан, Біні Фельдстін.
За сюжетом, Джеймі шкодує про розрив зі своєю дівчиною, а Меріан просто потрібно розслабитись. У спробі почати все з чистого аркуша вони вирушають у повну сюрпризів поїздку до Таллагассі. Проте справи йдуть шкереберть, щойно їхні шляхи перетинаються з бандою злочинців-невдах. Сценарій Ітан написав разом зі своєю дружиною Трішою Кук, а сам кінопроєкт був задуманий ще на початку 2000-х.
Квитки на фільм-закриття та церемонію нагородження переможців
Оксана Черкашина — акторка театру та кіно, режисерка, перформерка, Україна.
Володарка національної кінопремії «Золота Дзиґа», дворазова лавреатка Національної премії кінокритиків «Кіноколо» за ролі у фільмах ПОГАНІ ДОРОГИ та КЛОНДАЙК. Як театральна акторка працює в Театрі Повшехний та TR Warszawa в Варшаві. З 2019 році отримує провідні театральні нагороди в Польщі, зокрема другий приз за Найкращу жіночу роль фестивалю «Божественна комедія» в Кракові та Головну акторську нагороду Всепольського конкурсу сучасного мистецтва. Також Оксана увійшла в список 50-ти найсміливіших жінок в Польщі, разом з Аґнєшкою Голланд та Ольгою Токарчук, за версією видання «Wysokie obcasy».
Павел Бiчек — директор квір-кінофестивалю Mezipatra, засновник дистриб'юторського лейблу Queer Kino, який сприяє розповсюдженню квір-фільмів у кінопрокаті, на телебаченні та стримінгах.
Павел є частиною команди квір-кінофестивалю Mezipatra з 2011 року, а у 2015 році став його директором. У своїй діяльності особливу увагу приділяє поширенню квір-стрічок за межами Праги та Брно, проводить покази у закладах освіти, які щороку відвідують понад тисяча учнів початкових і середніх шкіл. У 2019 році він заснував успішний дистриб'юторський лейбл Queer Kino, який сприяє розповсюдженню квір-фільмів у кінопрокаті, на телебаченні та стримінгах. Окрім Mezipatra, Павел також працював на кінофестивалі про права людини One World («Один світ»), на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах і займався постпродукцією фільмів.
Ромас Забараускас — кінорежисер, сценарист, автор і продюсер, Литва.
Ромас Забараускас зарекомендував себе як провокативний балтійський оповідач із глибоко політичним та візуальним творчим доробком. Забараускас здобув ступінь бакалавра кіномистецтва (2009-2012) в Університеті Венсен у Сен-Дені (Париж), рік навчався за обміном у Гантерському коледжі (Нью-Йорк), а також закінчив магістратуру з комунікацій (2014-2016) в Університеті Казімераса Сімонавічуса (Вільнюс). Зараз Ромас живе у Вільнюсі зі своїм нареченим Корнеліюсом.
Оксана Волошенюк. Голова правління Спілки кінокритиків України з 2023 року. Викладачка кафедри кінознавства КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого. Авторка кінокритичних текстів, кінознавчих розвідок «Історія кіно України. Т.2» (співавторка, 2016); «Олександр Довженко: між тоталітаризмом і національною ідеєю. Енциклопедичний словник. Т. 1» (співавторка, 2023), програм і посібників з медіаосвіти та громадянської освіти. Членкиня FIPRESСI, Правління комітету Національної премії кінокритики «Кіноколо», НСКУ.
Олександр Гусєв. Кінокритик, фестивальний відбірник. Кінооглядач агентства «Укрінформ». Член правління Спілки кінокритиків України.
Валерій Мирний. Кінооглядач журналу New Voice, журналіст, продюсер. Член СКУ.
Спілка кінокритиків України — українська неприбуткова громадська організація (ГО), створена у 2018 році задля консолідації українських кінокритиків, сприяння та розвитку кінокультури в Україні. Журі СКУ діє на українських кінофестивалях та відзначає нагодами і спеціальними відзнаками досягнення в кіномистецтві.
Фото членів журі Спілки кінокритиків
Пітчинг коротких метрів ЛҐБТКІА+ тематики та журі пітчингу
Як вже повідомлялось, кінофестиваль SUNNY BUNNY за підтримки Jägermeister оголосив пітчинг українських коротких метрів ЛҐБТКІА+ тематики.
Переможець пітчинга отримає 80 000 гривень. До 18 квітня фествиаль приймає фільми будь-якої форми (документальні, анімаційні, ігрові, експериментальні), тривалістю до 30 хвилин.
Країна виробництва: Україна або копродукція з Україною.
Заявку можна подати, як проєкту на стадії розробки, так і проєкту на стадії work in progress.
Для подання заявки на пітчинг до 18 квітня використовуйте форму за посиланням.
Пітчинг відбудеться 24 квітня о 16:45 у кінотеатрі «Жовтень», в залі «Класік».
Запрошуємо відвідати пітчинг і підтримати учасни_ць, фахівців української кіноіндустрії.
Реєстрація на відвідування пітчингу за посиланням.
Жанна Озірна — кінорежисерка та сценаристка, Україна.
Учасниця Berlinale Talents 2020 (Берлін, 2020), резидентка Cité internationale des arts та Les Récollets (Париж, 2022) та Marathon Screenings (Лос Анджелес, 2023). Нині працює над двома повнометражними фільмами «Нижній горизонт» та «Медовий місяць».
Дар’я Бассель — кінопродюсерка авторського документального та ігрового кіно, кураторка індустрійної платформи та програмерка Міжнародного фестивалю документально кіно про права людини Docudays UA, Україна.
Алекс Перера — бренд-менеджер Jägermeister, співзасновник та резидент серії ЛГБТІК+ заходів СТЕЖКА, Україна.
Фестиваль квір-кіно SUNNY BUNNY триватиме з 19 по 26 квітня.
Нагадаємо, що в продажі доступні абонементи на фестиваль.
Придбати їх можна за посиланням.
Слідкуйте за нами в instagram, Facebook і TikTok.
Партнери:
Фонд імені Гайнріха Бьолля
Міжнародний фонд «Відродження»
Європейський Союз
Посольство Італійської Республіки в Україні
Італійський інститут культури в Україні
Українська продуктова IT-компанія appflame
Jägermeister
Міжнародна організація Outright
Державне агентство України з питань кіно
Чеський центр Київ
Проєкт USAID «Трансформація комунікацій» (ТСА) - впровадження інноваційних комунікаційних ініціатив
Цифрова агенція Hexagon
Громадська організація «Точка опори ЮА»
Платформа громадських об'єднань Різні.Рівні
Громадська Організація «Харківське Жіноче Обʼєднання «Сфера»»
Некомерційний освітньо-профілактичний проєкт Drugstore
Українсько-данський молодіжний дім
Молодіжний рух Teenergizer
Громадська організація Insight
Марш жінок
Ілта
Кінотеатр «Жовтень»
Український бренд одягу OMELIA
Український бренд одягу FROLOV
Український бренд шкарпеток Noskar
HVLV bar
Community Cafe
Ресторан сучасної київської кухні «Глек»
Кафе-бістро tisto.kyiv
Крафтова пончична Ponchyk Boy
Галерея сучасного мистецтва Eye Sea Gallery
Медіапартнери:
Суспільне мовлення
Суспільне Культура
ТиКиїв
Лірум
DTF Magazine
The Village Україна
Нове Українське Кіно
Свідомі
Детектор Медіа
Bazilik Media
Заборона