У КИЄВІ ПОПРИ ПОГРОЗИ ВІДКРИВСЯ ФЕСТИВАЛЬ КВІР-КІНО SUNNY BUNNY

Вечір розпочався з подяк Силам оборони України та хвилини мовчання на знак вшанування пам’яті всіх загиблих від рук російських окупантів українських військових і цивільних. Організатори нагадали, що Україну захищають тисячі  квір-військових. На знак подяки на фестивалі діє спеціальний безкоштовний абонемент для військовослужбо_виць. Вони можуть звернутися до стійки акредитації фестивалю в будь-який день до 25 квітня, пред’явити документ, що підтверджує факт служби у війську й отримати свій абонемент.

Ведучим церемонії став Олексій Ананов – телеведучий, куратор Кінопростору в Українському Домі. Серед гостей вечора були й амбасадори фестивалю Надія Шаповал (українська культурна дослідниця, стилістка, модель, контент-креаторка та засновниця бренду Nadiia), Женя Гончаренко (танцівник, хореограф-постановник, учасник основного складу балету DOROFEEVA, педагог, засновник бренду одягу STOYLO), старший солдат збройних сил України Владислав Апрелов, мисткиня й лавреатка Національної премії імені Тараса Шевченка Жанна Кадирова, Світлана Немонежина (комікеса, резидентка Підпільного Стендапу, авторка проєкту Собачий стендап, учасниця тб-шоу «Ліга Сміху») та Юля Юріна, українська артистка та фольклористка, співзасновниця гурту YUKO (діяв до 2020 року).

Організатори нагадали, що SUNNY BUNNY «виріс» із однойменної програми квір-кіно на кінофестивалі «Молодість», яка існувала із 2001 року. Загалом КМКФ «Молодість» почав популяризувати квір-кіно ще з 1990-их років.

«Я сподіваюся, що цей фестиваль буде цікавим для дуже широкої аудиторії — для тих людей, які, можливо, вперше потраплять на ці фільми й зрозуміють, що не тільки такі, як вони, мають бути у цьому світі, що люди мають бути різними — за їхніми уподобаннями, за їхньою релігією, за їхніми політичними поглядами. Відбираючи фільми для цього фестивалю, наша команда намагалася обирати фільми не тільки за тематикою, а обирати фільми, які є мистецтвом, і те, що ми називаємо кіно, і те, за що ми його любимо», — наголосив засновник конкурсної програми SUNNY BUNNY та генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі.

«Я би хотів вшанувати свого брата, який загинув декілька місяців тому.

Ми всі втрачаємо щось і когось… На жаль, така зараз наша реальність. Але ми боремося, ми працюємо, стараємося невтомно. Невтомно стараємося робити цей світ, наше місто — Київ, нашу країну — кращими. Я дуже дякую всім нашим глядачам і глядачкам за те, що приєднуєтеся до нас і насолоджуєтеся цим святом кіно, яке водночас бореться за кращий світ», — промовив зі сцени директор фестивалю квір-кіно SUNNY BUNNY Богдан Жук.

Відкрила фестиваль документальна українська копродукційна стрічка «Королеви радості». Представила фільм режисерка, продюсер_ки стрічки Іванна Хіцінська  та Луї Будемо, майже вся знімальна група в повному складі, й геро_їні стрічки: відома активістка та блогерка Монро, дреґ-артист й військовий Артур Озеров аkа Aura та Олександр Данілін аka Marlen Scandal – легендарна постать української дреґ-культури, а також Артем Штанько аka Біологія та Віталій Пеліхов аka Жанна Д'арк.

Представила фільм майже вся знімальна група в повному складі, зокрема й геро_їні стрічки: відома активістка та блогерка Монро, дреґ-артист й військовий Артур Озеров аkа Aura та Олександр Данілін аka Marlen Scandal – легендарна постать української дреґ-культури, а також Артем Штанько аka Біологія та Віталій Пеліхов аka Жанна Д'арк.

«Для мене “Королеви радості” — це фільм про свободу, про ідентичність, про те, що кожна людина, попри обставини, заслуговує бути щасливою і мати право на радість. Це фільм про українців, про нашу ідентичність, національність, гендерність і сексуальну орієнтацію. Про свободу, про волю бути унікальними, про наші цінності. Саме за ці цінності, за наш спосіб життя ми зараз боремося на фронті й на культурному фронті», — наголосила режисерка фільму Ольга Гібелінда.

У документальному фільмі йде мова про те, як у часи повномасштабної війни вони об’єднуються, щоб організувати благодійне дреґ-шоу на підтримку України та її захисни_ць, доводячи, що мистецтво та культура можуть бути потужною зброєю опору й солідарності. Вони сильні та вільні, тож такі історії підсилюють голос квір-спільноти в Україні.

«Я хочу побажати всім плекати свою королеву радості!» — додала Діва Монро.

Світова прем’єра фільму відбулася щойно на Міжнародному фестивалі документального кіно у Салоніках (Thessaloniki International Documentary Festival). А восени фільм має вийти у прокат в Україні.

Кінофестиваль SUNNY BUNNY реалізовано за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міжнародного фонду “Відродження”, Європейського Союзу, Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Британської Ради й у партнерстві з Goethe-Institut в Україні. За підтримки German Films, української продуктової IT-компанії appflame, Jagermeister.

Фото: Анастасія Mантач

Дякуємо за підтримку:

Посольству Канади

Посольству Іспанії

Посольству Данії

Посольству Ірландії

Посольству Італії

Італійському інституту культури

Посольству Греції

Посольству Аргентини

Чеському центру

Головні партнери:

Ілта на Печерську

Доглядова косметика для рук і тіла CRUMB

Креативна агенція I AM IDEA

Продакшн студія К14

Українсько-данський молодіжний дім

ХарківПрайд

Точка опори

Drugstore

KyivPride

Insight

Планета Онлайн

Concert Hall, Кирилівська 41

Український бренд шкарпеток Noskar

Бренд аксесуарів To be

Медіапартнери:

Суспільне культура

LB.UA

Загін Кіноманів

DTF Magazine

Лірум - партнер українського кіно

Кіно-Коло

ТиКиїв

hromadske

#ПроШоКіно

Партнери гостинності:

Мережа пончичних Ponchyk Boy

Кафе на Подолі Tisto.Kyiv

Слідкуйте за нами в instagram та Facebook.

Контакти для преси:

Тася Пугач, голова пресслужби SUNNY BUNNY, anastasia.pugach@gmail.com; +380956714313

Фото  https://fex.net/uk/s/rnt3lyt

Авторка Анастасія Мантач

Інші новини