Найкращим фільмом Міжнародного повнометражного конкурсу журі оголосило фільм "Плоди опунції", режисер – Роган Парашурам Канаваде.
“В цьому фільмі хочемо відзначити сильну і незабутню присутність усіх персонажок та персонажів. Він показує ніжність, відкритість, світлість та дає надію продовжувати жити повноцінно, незважаючи на консервативні повороти”, – зазначили членкині журі у своєму обгрунтуванні зі сцени.
Спеціальну відзнаку отримав фільм "Вʼєт і Нам, режисер – Труонг Мін Куй
“Фільм, що неперевершено порушує питання війни, бідності, міграції та сексуальності на особистісному та суспільному рівнях”, – прокоментувало журі.
У Міжнародному короткометражному конкурсу перемогла стрічка "Карлосу", режисер – Карлос Сіпріану. “Нагородою за найкращий короткометражний фільм хочемо відзначити роботу, що осмислює сум та біль від втрати з ніжністю та повагою”, – зазначили журі.
Спеціальну відзнаку отримали одразу два фільми. Це "Особисті повідомлення", режисер_ка Жеральдін Шарпантьє. “Фільм, що зворушливо, вдумливо та щиро висвітлює повсякденні проблеми у партнерських стосунках та коханні”, – зазначено в обгрунтуванні журі.
Та стрічка "Непридатна", режисер_ки – Маріон Молінарі, Туче Карабаджак “Ми хочемо наголосити, що існування, репрезентація, щастя та лють транс людей важливі для кожного квір руху. Тому транс спільнота потребує неухильної підтримки, як всередині квір спільнот, так і суспільства загалом” – додали зі сцени Ганне Гомріґгаузен та Іра Танцюра.
Член_кині міжнародного журі:
Ганне Гомріґгаузен – співдиректорка та співкоординаторка програм Гамбурзького міжнародного квір-кінофестивалю, членкиня правління QueerScope — об'єднання незалежних квір-кінофестивалів Німеччини. Її приїзд до Києва став можливим завдяки Goethe-Institut В УКРАЇНІ
Іра Танцюра – квір феміністична активістка. Співзасновниця та програмерка фестивалю феміністичного кіно «Фільма».
Еуджен Жебеляну – румунський режисер кіно і театру, актор – і переможець програми “Сонячний зайчик" на кінофестивалі "Молодість" у 2021 році (працював дистанційно).
У другому пітчингу українських коротких метрів ЛҐБТКІА+ тематики за підтримки Jägermeister переміг кінопроєкт «ХОДІМ ГУЛЯТИ ЛІСОМ» режисерки Марії Черній.
Він отримує 80 000 гривень на фінансування свого фільму від нашого спонсора та партнера.
Спеціальна відзнака журі пітчингу у документального фільму «Розкажи мені казочку» "за сміливість та відвертість, неоднозначність, актуальність та відображення широти життя". Режисерка майбутньої стрічки – Діана Анікєєва, продюсерка – Надія Парфан, виробництво Phalanstery Films.
Член_кині журі пітчингу:
Максим Наконечний — режисер, сценарист і продюсер.
Ольга Гусятинська — програмерка й кураторка KISFF.
Алекс Перера — бренд-менеджер Jägermeister, співзасновник і резидент серії ЛГБТІК+ заходів СТЕЖКА.
Уже вдруге журі Спілки кінокритиків України працювало на нашому SUNNY BUNNY, переглядаючи міжнародний повнометражний і міжнародний короткометражний конкурси, а також українську програму.
Дипломи отримали:
Найкращий фільм повнометражного конкурсу — «В'єт і Нам» Мінь Куї Чуонга.
“За сильну, проникливу подорож у минуле далекої країни, чиї травми дивно близькі нам”.
Спеціальна відзнака — «Проковтнути ніч» Жонатана Вінеля та Каролін Поджі.
“За стильне й хвилююче поєднання темної вуличної реальності з віртуальними фантазіями”.
Найкращий міжнародний короткометражний фільм — «Непридатна» Маріон Молінарі та Туче Карабаджак. “За чуттєву й потужну історію про гідність, опір і видимість у світі, що часто ігнорує транс-реальність”.
Найкращий український короткий метр — «Що робитимеш, якщо війна продовжиться?» Владислава Плісецького — “за безкомпромісну розмову з минулим і майбутнім”.
Журі Спілки кінокритиків України: кіножурналістка й телеведуча Людмила Чиркова, кінокритик Олександр Гусєв та кінокритикиня Олена Коркодим.